3. Základní škola
  5. Zájmová činnost

Zájmová činnost

Kuchtíček (1000,-/pol.)

V kroužku Kuchtíček se učíme připravovat jednoduchá i složitější, klasická i netradiční jídla. Děti se učí pracovat s kuchyňskými nástroji.  Seznámíme se také se základy stolování. Při vaření děti spolupracují ve skupině a po celou dobu udržují pořádek na svém pracovním místě. Cílem je naučit děti, jak může být vaření jednoduché a zábavné, osvojit si postupy a přípravu receptů, naučit se základním úkonům jako je škrábání, loupání, strouhání, míchání, ale také návykům hygieny v kuchyni, úklidu, mytí nádobí.. Kroužek Kuchtíček podpoří u dětí kreativitu, fantazii a snad i chuť pomáhat doma při vaření.

čtvrtek 13.00/14.00

Kuchtíček (1000,-/pol.)

čtvrtek 13.00/14.00

Výtvarný kroužek (600,-/pol.)

Je určen pro tvořivé a zvídavé děti. Rozvíjí jejich kreativitu, zájem o různé materiály a techniky. Věnujeme se malování, kreslení, modelování, práci samostatné ale i ve skupinkách. Experimentujeme s netradičními materiály. Žáci se učí nebát vyjádřit své pocity ve výtvarné rovině.

úterý 13.00/14.00

Pohybový kroužek (500,-/pol.)

Děti budou nenásilnou a hravou formou rozvíjet své pohybové schopnosti. Naučíme se kolektivní a míčové hry, nácvik jednoduché choreografie, základy aerobiku, posilování s vlastní vahou a další. Trénink postřehu, rychlosti, prostorové orientace. Kroužek bude přizpůsoben schopnostem a dovednostem dětí.

středa 13.00/14.00