1. Hlavní stránka
  2. »
  3. Základní škola
  4. »
  5. Zájmová činnost

Zájmová činnost

Kroužek Šikovné ruce

Je určen pro tvořivé a zvídavé děti. Rozvíjí jejich kreativitu, zájem o různé materiály a techniky. Věnujeme se malování, kreslení, modelování, práci samostatné ale i ve skupinkách. Experimentujeme s netradičními materiály. Žáci se učí nebát vyjádřit své pocity ve výtvarné rovině. 

středa 13.00/14.00

Taneční kroužek

Taneční kroužek je určen pro každého, kdo má rád hudbu a tanec. Kroužek není určen pouze pro dívky, ale mohou se přihlásit i chlapci. Na kroužku se žáci učí různé taneční prvky různých druhů tance. Zároveň děti nacvičují jednu choreografii, kterou na konci školního roku mohou předvést celé škole. Cílem tanečního kroužku je probudit v dětech pozitivní vztah k hudbě i pohybu.

Z důvodu malého zájmu kroužek není otevřen.

Kuchtíček

V kroužku Kuchtíček se učíme připravovat jednoduchá i složitější, klasická i netradiční jídla. Děti se učí pracovat s kuchyňskými nástroji.  Seznámíme se také se základy stolování. Při vaření děti spolupracují ve skupině a po celou dobu udržují pořádek na svém pracovním místě. Cílem je naučit děti, jak může být vaření jednoduché a zábavné, osvojit si postupy a přípravu receptů, naučit se základním úkonům jako je škrábání, loupání, strouhání, míchání, ale také návykům hygieny v kuchyni, úklidu, mytí nádobí.. Kroužek Kuchtíček podpoří u dětí kreativitu, fantazii a snad i chuť pomáhat doma při vaření.

čtvrtek 13.00/14.00